0 5 min 4 lata

Umiejętność prawidłowego zarządzania finansami osobistymi jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie możesz posiadać.

Jeśli nigdy nie studiowałeś osobistego zarządzania finansami, prawdopodobnie popełniasz błędy, które kosztują cię dużo pieniędzy. Ten artykuł jest pełen wskazówek dotyczących finansów osobistych, które pomogą Ci ulepszyć swoje życie.Miej plan postępowania z agencjami windykacyjnymi i postępuj zgodnie z nim. Nie angażuj się w wojnę na słowa z agentem windykacyjnym. Po prostu poproś ich o przesłanie Ci pisemnych informacji dotyczących Twojego rachunku, a przeanalizujesz je i wrócisz do nich. Zbadaj statuę ograniczeń w swoim stanie w poszukiwaniu kolekcji. Możesz być zmuszany do płacenia za coś, za co nie jesteś już odpowiedzialny.Utrzymuj wysoką zdolność kredytową. Coraz więcej firm wykorzystuje Twoją zdolność kredytową jako podstawę składek ubezpieczeniowych. Jeśli Twój kredyt jest niski, Twoje składki będą wysokie, niezależnie od tego, jak bezpieczny jesteś Ty lub Twój pojazd. Firmy ubezpieczeniowe chcą mieć pewność, że otrzymają spłatę, a słaby kredyt sprawia, że ​​się zastanawiają.Zamiast iść do salonu samochodowego i podpisywać umowę najmu nowego samochodu, spójrz na wszystkie używane samochody na parkingu. Czasami lepiej jest kupić używany samochód, ponieważ zapłacisz znacznie niższą cenę i ostatecznie uzyskasz wartość odsprzedaży.Jeśli masz rodzica lub innego krewnego z dobrym kredytem, ​​rozważ naprawienie swojej zdolności kredytowej, prosząc ich o dodanie autoryzowanego użytkownika do swojej karty. To natychmiast podniesie Twój wynik, ponieważ pojawi się on w Twoim raporcie jako konto o dobrej reputacji. Nie musisz nawet używać karty, aby czerpać z niej korzyści.Jeśli próbujesz naprawić swoją zdolność kredytową, pamiętaj, że biura kredytowe widzą, ile pobierasz, a nie ile spłacasz. Jeśli maksymalnie wykorzystasz kartę, ale spłacisz ją pod koniec miesiąca, kwota zgłoszona do biur za ten miesiąc wynosi 100% Twojego limitu. Zmniejsz kwotę, którą obciążasz swoje karty, aby poprawić swoją zdolność kredytową.Rozpocznij oszczędzanie, natychmiast odkładając nawet najmniejszą możliwą kwotę i wkładając ją do skarbonki, słoika lub puszki po kawie. Solidne sposoby na skuteczne zarządzanie finansami osobistymi

Oprzyj się pokusie ciągłego liczenia swoich oszczędności, ponieważ może to prowadzić do zniechęcenia w najwcześniejszych dniach.

Sztuką jest po prostu regularne dokonywanie wpłat i eliminowanie wypłat.Jak możesz zwiększyć swoje finanse? Posiadanie konta oszczędnościowego jest bardzo ważne. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest zapłata najpierw – zanim zapłacony zostanie jakikolwiek inny rachunek. Zrozumiałe jest, że w życiu są chwile, kiedy trudno jest uratować; jednak odłożenie 25 dolarów na wypłatę na oszczędności z czasem się zsumuje.Zawsze powinieneś starać się unikać nieściągalnych długów. Posiadanie salda na karcie kredytowej jest dobrym przykładem złych długów. Większość kart kredytowych ma bardzo wysokie oprocentowanie, co oznacza, że ​​mały zakup może kosztować Cię dwa lub trzy razy więcej niż na początku.Rozważ założenie elastycznego konta wydatków. FSA pozwala zapłacić za opiekę medyczną, opiekę na utrzymaniu lub koszty transportu za pomocą dolarów przed opodatkowaniem odłożonych na każdą wypłatę. Płacąc dolarami przed opodatkowaniem, zasadniczo otrzymujesz zniżkę na wszystkie te wydatki. Jeśli Twoja praca oferuje elastyczne konto wydatków, skontaktuj się w tej sprawie z działem świadczeń pracowniczych.Jak wspomniano w pierwszym akapicie tego artykułu, umiejętność prawidłowego zarządzania finansami osobistymi jest niezwykle ważna. Bez odpowiedniej wiedzy zmarnujesz mnóstwo gotówki i stracisz wiele okazji do zarabiania pieniędzy. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby zabezpieczyć swoje zdrowie finansowe i poprawić swoje życie.