0 4 min 2 lata

Wielu turystów na wypoczynek w górach wybiera Sudety, bardzo popularną miejscowością jest Międzygórze, jest to mała miejscowość, która charakteryzuje się bardzo ciekawą zabudową pochodzącym z początku wieku, przypominającą małą alpejską wioskę.

W okresie zimowym przyjeżdżają do Międzygórza osoby, które lubią pojeździć na nartach biegowych, znajdziemy tutaj bardzo sprzyjające szlaki, które są przygotowywane, odśnieżane, aby były jak najbardziej przyjazne dla turystów. Natomiast w okresie wiosennym oraz letnim możemy wybrać się na wycieczkę pieszą po wielu szlakach w okolicach Międzygórza.

Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza na wiosnę?

Dlaczego warto odwiedzić Międzygórze?

Międzygórze znajduje się u podnóża Śnieżnika, jest to najwyższy w okolicach szczyt, z którego możemy wyruszyć na wiele szlaków, również w kierunku granicy z Czechami. Międzygórze jest miejscowością, która oferuje nam wiele atrakcji, Znajdziemy tutaj wspaniałą dziką przyrodę, w pobliżu znajduje się wysoki wodospad Wilczki, dostępnych jest wiele szlaków, także biegnących w pobliżu lasów, pagórkami. Wiele z nich jest są to szlaki o małej trudności, zatem jest to bardzo dobry pomysł na spacer z całą rodziną lub też na wycieczkę rowerową. W Międzygórzu znajdują się pensjonaty, hotele oraz sanatoria, jest tu wiele miejsc, w których możemy zatrzymać się wraz z rodziną, zjeść smaczny posiłek w okolicznych restauracjach. Z pewnością dużym powodzeniem cieszą się tutejsze pstrągi oraz grillowany ser.

Wiosną, kiedy ożywa przyroda, jest to świetny pomysł dla osób, które chcą uciec z dużych miast, spędzić nieco czasu pośród dzikiej przyrody, ciszy. Międzygórze jest miejscowością, która nie jest zbyt oblegana przez turystów, tak jak przykładowo Zakopane czy inne popularne ośrodki w naszym kraju, dlatego możemy znaleźć tutaj nieco wytchnienia od codziennych obowiązków. Znajdziemy tutaj pensjonat Willa Słoneczna, który oferuje turystom wygodne pokoje, w restauracji możemy zjeść wiele dań regionalnych, a także z kuchni Polskiej oraz Europejskiej. Willa Słoneczna znajduje się przy drodze, przy szlaku na Śnieżnik, jest więc to świetna baza wypadowa dla wielbicieli wędrówek czy też wycieczek rowerowych.

Zatem turyści mogą wybrać wygodny hotel lub też pensjonat międzygórze od lat cieszy się popularnością ze względu na panujący tu mikroklimat. Już od okresu międzywojennego działają tutaj sanatoria, co roku przyjeżdża wiele osób, które poszukują odpoczynku pośród dzikiej natury. Możemy cieszyć się spokojem, świeżym powietrzem, skorzystać z wielu atrakcji turystycznych jakie oferuje okolica.