0 5 min 5 lat

Myślenie o tym, jak radzić sobie z astmą, może być stresującym tematem.

Na szczęście jesteś we właściwym miejscu, pamiętaj, że im więcej wiesz o astmie, tym bardziej możesz pomóc sobie żyć tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Ten artykuł powinien pomóc ci w opracowaniu strategii łagodzenia objawów astmy.Jeśli masz astmę, rozsądnie jest nosić bransoletkę identyfikacyjną. W ten sposób, jeśli miałbyś atak astmy i nie możesz mówić za siebie, ratownicy medyczni będą wiedzieć, że masz ten stan. Jeśli nie czujesz się komfortowo nosząc bransoletkę identyfikacyjną, pamiętaj, aby mieć przy sobie coś, co wskazuje na astmę.Chociaż dla większości ludzi może się to wydawać trywialne, ważne jest, aby mieszkać w pobliżu lekarza lub izby przyjęć, jeśli masz astmę. Mieszkanie na wsi może oznaczać, że ratownicy medyczni nie dotrą do ciebie na czas, aby uratować ci życie, jeśli masz ciężki atak astmy.Możesz chcieć dostać się do grupy wsparcia, jeśli masz astmę. Ludzie w grupie są w takiej samej sytuacji jak ty, więc wiedzą, przez co musisz przejść każdego dnia. Mogą również udzielić osobistych wskazówek, co możesz zrobić, aby kontrolować objawy astmy.Ogranicz kontakt ze zwierzętami, zwłaszcza długowłosymi zwierzętami domowymi/na zewnątrz. Wiele osób cierpiących na astmę cierpi również na zdiagnozowane lub niezdiagnozowane alergie na sierść zwierząt. Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt lub łupież, długowłose zwierzęta, które spędzają czas na świeżym powietrzu, będą tropić brud i kurz, które mogą wywołać atak astmy lub w inny sposób zaostrzyć objawy astmy.Aby złagodzić lub zapobiec atakom astmy, zminimalizuj częstotliwość i częsty kontakt ze zwierzętami. Wskazówki, które pomogą Ci żyć z astmą

Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt domowych lub łupież, co jest częstym zjawiskiem w przypadku astmy, możesz mieć atak wywołany przez brud lub łupież zwierząt domowych, które po prostu znajdują się w powietrzu.

Jeśli masz w domu zwierzęta, często odkurzaj, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza wywołane przez zwierzęta.Dym tytoniowy jest często wyzwalaczem dla wielu osób z astmą, niezależnie od ich normalnych wyzwalaczy. Nikt nie powinien palić wokół ciebie, ani wpuszczać dymu do domu lub samochodu. Silne zapachy, takie jak perfumy i inne wdychane substancje drażniące, mogą również powodować reakcję, która może spowodować atak.Nie trzeba dodawać, że musisz zażywać leki przepisane przez lekarza, ale przy obecnej sytuacji ekonomicznej wiele osób marnuje leki. Biorą mniej niż zalecono, próbując je rozciągnąć lub pomijają dawki. Aby mieć pewność, że uzyskasz najlepsze wyniki, zażywaj leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Wizyta w izbie przyjęć w przypadku poważnego ataku może kosztować Cię więcej niż oszczędność kilku recept.Jeśli pieniądze są czynnikiem wpływającym na prawidłowe przyjmowanie leków, a nawet w ogóle, poproś lekarza o alternatywę. Mogą być w stanie przepisać tańsze leki, z ofertami kuponów lub rabatami, a także dostarczyć bezpłatne próbki od firm farmaceutycznych. Ich celem jest trzymanie cię z dala od szpitala.Jeśli masz astmę, powinieneś być ostrożny, rozpoczynając ćwiczenia lub programy treningowe. W najgorszym przypadku zwiększona aktywność oddechowa spowodowana ćwiczeniami wywoła atak astmy. Za każdym razem, gdy angażujesz się w nowy program ćwiczeń, nawet jeśli jest to coś tak prostego jak jogging, powinieneś robić to powoli i mieć pewność, że na każdym kroku nie robisz czegoś, z czym twoje ciało nie może sobie poradzić.Ten artykuł jest świetnym źródłem informacji, ale zawiera kilka wskazówek dotyczących łagodzenia astmy. Sam ten artykuł nie powinien powstrzymać Cię od szukania więcej informacji, gdziekolwiek możesz, jednak chcesz zebrać jak najwięcej wiedzy i opracować własne metody na pomoc.