0 5 min 3 lata

Kemping to niezwykła aktywność! Spędzanie czasu na łonie natury może być świetnym wypadem dla par, pojedynczych osób lub rodzin.

Kemping to ekscytujący i zabawny sposób na poznanie przyrody, ale jest wiele informacji, które musisz znać przed wyjazdem. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż.Jeśli chodzi o jedzenie, zabierz ze sobą tylko to, czego potrzebujesz na kemping. Dodatkowe jedzenie w dziczy to wizytówka dzikich zwierząt, które odwiedzają Twój kemping. Jeśli okaże się, że masz dodatkowe jedzenie, zwiąż je w szmatkę i podaj jak najwyżej na drzewie z dala od najbliższego kempingu. Pomoże to uchronić Cię przed niechcianym wprowadzeniem zwierząt.Woda jest bardzo ważna podczas biwakowania. Podczas biwakowania na kempingu powinno być pod dostatkiem wody, ale na szlaku trzeba będzie mieć ją ze sobą. Jeśli wybierasz się na duże odległości, prawdopodobnie powinieneś nosić tabletki z jodem, aby zdezynfekować każdą wodę, którą znajdziesz przed wypiciem. Uważaj, czerwonka może być śmiertelna.Decydując się na biwak, koniecznie zabierz ze sobą latarkę z kilkoma bateriami. Chcesz widzieć w środku nocy na wypadek, gdybyś musiał wstać i iść do łazienki lub po prostu się poruszać.Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz do posiłków, zanim dotrzesz na kemping. Jeśli biwakujesz tylko przez kilka dni, ta pierwsza wycieczka do sklepu powinna być wszystkim, co musisz zrobić. Zaopatrz się również w niepsujące się przedmioty. Nie chcesz, aby podczas podróży Ty lub członkowie Twojej rodziny byli głodni.Na kemping weź ze sobą pudełko z niezbędnymi zapasami. Dołącz zapałki, latarkę, narzędzia kuchenne i środek do czyszczenia rąk. Przygotuj się wcześniej. Najlepsze wskazówki dotyczące kempingów, które pomogą Ci w świetnej podróży

Pomyśl o wszystkich rzeczach, których możesz potrzebować na kilka dni przed wyjazdem, zwłaszcza jeśli będziesz daleko od sklepu.Kiedy dzieci są na imprezie kempingowej, ważne jest, aby poinformować je o zasadach, gdy tylko tam dotrzesz.

Muszą mieć ścisłe wytyczne, których muszą przestrzegać, w przeciwnym razie mogą zostać zranieni lub zirytować innych. Na przykład porozmawiaj z nimi o krzykach i o tym, jak ich głosy mogą przeszkadzać innym. O wiele trudniej jest egzekwować zasady po kilku dniach pobytu, więc ruszaj wcześnie.Tylko dlatego, że Twój namiot jest oznaczony jako wodoodporny, nie licz na to, że zapewni Ci suchość podczas deszczu. Zapakuj kilka bardzo dużych plandek do zabrania ze sobą. Użyj jednego do ustawienia na ziemi pod namiotem i pozostaw do wyschnięcia, aby użyć go do przykrycia namiotu, jeśli wygląda na to, że będzie mocno padać.Chociaż marnotrawstwo nie jest dobrym pomysłem, pamiętaj, aby zabrać ze sobą więcej jedzenia i wody, niż myślisz, że potrzebujesz. Nie chcesz wyjść na środek lasu i zabrakło ci zapasów. przyniesienie więcej niż wystarczająco, zapewni, że nie napotkasz tego problemu.Kemping jest fajny, a biwakowanie z dziećmi może być jeszcze przyjemniejsze, ale dla tych małych wczasowiczów należy zachować pewne środki ostrożności. Zabierz dla nich dużo dodatkowych ubrań, ponieważ będą się brudzić i zamoczyć. Ważne, aby nie pozostawały w mokrych ubraniach, ponieważ może to doprowadzić do hipotermii. Dotyczy to również dorosłych.Chociaż kemping jest jednym z ulubionych zajęć wakacyjnych wszechczasów, bez odpowiedniego planowania i pakowania może to być katastrofalny, a nawet niebezpieczny czas dla każdego! Mamy nadzieję, że przedstawione tutaj wskazówki pomogły ci uzyskać wszystkie informacje, które powinieneś wiedzieć, aby dobrze się bawić podczas następnej podróży!