0 3 min 3 lata

Obecnie żyjemy w biegu i nie zawsze mamy czas na odpowiednią pielęgnację skóry, aby jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd.

Dobrą wiadomością jest to, że w dzisiejszych czasach istnieje więcej niechirurgicznych metod odmładzania twarzy niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje mnóstwo skutecznych zabiegów laserowych na twarz, które wymagają jedynie minimalnego poświęcenia czasu na regenerację.

Jest wiele korzyści z laserowej terapii skóry

Z jakich zabiegów z użyciem lasera można skorzystać

Tego typu bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi trwają zazwyczaj mniej niż pół godziny, można wykonać jeden z tych zabiegów, zapewniając zauważalną poprawę skóry twarzy, zamknąć popękane naczynka czy usunąć bliznę lub kurzajkę. Ciepło lasera kieruje się w leżące poniżej tkanki skóry, pozostawiając nienaruszoną powierzchnię twarzy. Chociaż może wystąpić pewne napięcie, a skóra może mieć różowawy odcień, zwykle potrzeba tylko 2 dni lub mniej czasu na regenerację, a czasami nie potrzeba jej wcale.

Terapie laserem ablacyjnym są również niechirurgiczne, ale są uważane za bardziej intensywne. Odnawianie powierzchnię twarzy, aby promować produkcję świeżej, nowej warstwy naskórka, wymaga głębokiego złuszczenia. Laser pikosekundowy i laser CO2 doskonale nadają się do wygładzania głębszych zmarszczek i odmładzania poszarzałej cery. Są bardzo skuteczne w leczeniu wad i niedoskonałości twarzy, na przykład są w stanie zminimalizować głębsze blizny potrądzikowe lub inne nieestetyczne zmiany. Usuwając górne warstwy skóry, lasery te zmniejszają rozmiar dziur lub ran pozostawionych przez blizny. Chociaż może być wymagane kilka zabiegów, terapia laserowa jest w stanie wytworzyć gładką, równomierną teksturę dla tych, którzy przeżyli blizny.

Korzyści z zabiegów laserowych obejmują zmniejszenie drobnych zmarszczek wokół ust i oczu, gładszą teksturę skóry u osób z bliznami potrądzikowymi, napięcie tkanki twarzy i jaśniejszą cerę. Laseroterapia skóry aktywuje produkcję kolagenu, co skutkuje zdrowszą, żywszą skórą jeszcze długo po zabiegu. Na tego typu leczenie możesz umówić się za pośrednictwem strony http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/usuwanie-zmian-skornych. Laserowe zabiegi są również w stanie usunąć znamiona, ciemne plamy starcze, pieprzyki, pajączki i zmiany skórne. Laseroterapia jest również w stanie zminimalizować uszkodzenia słoneczne lub przebarwienia, zapewniając bardziej równomierną cerę.