0 3 min 3 lata

Jeśli twój samochód doznał małego lub umiarkowanego wgniecenia, z pewnością myślisz o kosztownych usługach blacharsko-lakierniczych, w tym nakładaniu świeżej warstwy lakieru i utraty wartości pojazdu poprzez zniszczenie oryginalnej farby.

Karoseria samochodu może ulec wgnieceniu z różnorodnych powodów, może to być gradobicie, stłuczka na parkingu, czy lekkie uderzenie w słupek czy wysoki krawężnik. Jeśli lakier nie został poważnie uszkodzony, można skorzystać z bezlakierowego usuwania wgnieceń, a takie usługi oferują profesjonalne warsztaty naprawcze. Można w ten sposób łatwo naprawić wgniecenie i przywrócić oryginalny wygląd pojazdu.

Na czym polega bezlakierowa naprawa wgnieceń?

Usuwanie wgnieceń z karoserii bez konieczności lakierowania

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń to metoda, której używa się do usuwania małych wgnieceń, zarysowań i nierówności z karoserii samochodu. Ta technika jest szczególnie przydatna do usuwania wgnieceń przykładowo spowodowanych gradem z metalowych paneli pojazdu. Do usuwania tego typu uszkodzeń używa się specjalnych narzędzi, aby delikatnie wypychać wgniecenia z wnętrza panelu samochodu. Ten proces pozwala nam zachować oryginalne fabryczne lakierowanie samochodu i pozwala uniknąć dodatkowych uszkodzeń podczas naprawy karoserii.

Dobrze wyszkolony technik użyje zestawu unikalnych narzędzi zaprojektowanych w celu uzyskania dostępu do wgnieceń ze spodniej części metalowego panelu, a następnie powoli naciska się i wypycha karoserię, zmieniając kształt wgniecionego panelu i przywracając obszar do wcześniejszego stanu. Wgniecenia mogą pojawiać się we wszystkich kształtach i rozmiarach, należy zatem użyć różnych narzędzi i metod nacisku, aby je naprawić. Jeśli ostatnio miałeś stłuczkę lub pojawił się grad, bezlakierowe usuwanie wgnieceń będzie dla ciebie odpowiednią metodą naprawy powierzchni pojazdu.

Koszty serwisowania są na ogół niższe w przypadku bezlakierowego naprawiania wgnieceń, a wartość pojazdu jest zachowana, ponieważ oryginalne lakierowanie pozostaje nienaruszone. Jest to stosunkowo szybki proces, a twój pojazd może zostać naprawiony w ciągu kilku godzin. Oszczędza to czas i pieniądze, ponieważ szybciej odzyskujesz pojazd.