0 3 min 2 lata

Dla mężczyzn wybór wysokiej jakości koszuli często jest kwestią gustu i elegancji, warto mieć oczywiście w swojej szafie przynajmniej kilka koszul na różne okazje.

Jeśli kupujemy koszulę w sklepie, może ona okazać się niedopasowana, za krótka lub za długa, zbyt ciasna lub zbyt obszerna, nie będziemy w niej dobrze wyglądali, nie będzie ona wygodna. To samo dotyczy materiałów, które mogą być różnej jakości, nie odpowiadać nam pod względem koloru.

Kiedy warto zdecydować się na koszulę szytą na miarę?

Jak wybrać odpowiednią koszulę szytą na miarę

Wybór koszuli szytej na zamówienie oznacza, że nie musisz rezygnować z jakości, możesz wybrać materiał, kolor i fason, który najlepiej do ciebie pasuje, zyskać idealne dopasowanie do sylwetki.
Noszenie koszuli na miarę to sama przyjemność, materiał dobrze się układa, nie marszczy, nie zwija i nie uciska ciała. Wysokiej jakości koszula sprawdzi się na każdą okazję, oferując elegancję i wykonane przekraczające utarte standardy. Podstawowym materiałem na koszule męskie jest czysta bawełna. Ważną cechą tkaniny jest jej waga mierzona w gramach, która waha się od lekkiej 160 gram do cięższej 300 gram. Grubość oczywiście determinuje użycie koszuli w zależności od pory roku.

Wybór odpowiedniej koszuli na bardziej formalne okazje to umiejętność przestrzegania etykiety, ale przede wszystkim pozwoli nam zaprezentować się innym z jak najlepszej strony. Krawiec precyzyjnie zdejmie miarę z sylwetki, a następnie uszyje koszulę zgodnie z naszymi specyfikacjami i potrzebami. Przede wszystkim należy wybrać tkaninę na koszulę, kolor, wzór, materiał i splot. Po wybraniu materiału możesz także wybrać różne detale, takie jak kołnierzyk, mankiety, guziki, kieszeń na piersi i obszycia.

Możesz zdecydować się na koszule na miarę Kraków jest miastem, w którym znajdziemy salon krawiecki wykonujący taką usługę. Dobrze dopasowana koszula powinna być przede wszystkim wygodna. Właściwy krój i dopasowanie powinien umożliwiać włożenie dwóch palców w kołnierzyk, gdy jest zapięty, materiał musi być wystarczająco opięty wokół klatki piersiowej, lecz nie powinien uciskać pod ramionami. Dobrze skrojona koszula powinna mieć również wystarczająco długie rękawy, aby można było wyprostować ręce bez odsuwania mankietu od nadgarstka.