0 3 min 2 lata

Nie musisz kupować wody butelkowanej ani pić wody z kranu, ponieważ możemy za pomocą dzbanków z filtrem bezpiecznie oczyszczać wodę pitną.

Korzyści z używania dzbanków filtrujących są dość oczywiste, bezpieczna woda, przyjemna w smaku i zapachu, brak osadów z kamienia na czajnikach i innym sprzęcie kuchennym. Dla większości gospodarstw domowych dzbanki z filtrem są idealnym rozwiązaniem do filtrowania wody z kranu.

Czy warto używać dzbanka z filtrem do wody?

Co wziąć pod uwagę przed zakupem filtra do wody

Przed zakupem dzbanka i filtra odpowiedniego do naszych potrzeb warto przeprowadzić rozeznanie. Nie wszystkie dzbanki filtrujące są wykonane jednakowo. Chociaż niektóre dzbanki z filtrami wiodących producentów są dość drogie, warto postawić na trwałość, estetykę i jakość wykonania, aby produkt posłużył nam jak najdłużej. Dla większości użytkowników najbardziej podstawowy dzbanek filtrujący będzie wystarczający, ale może się okazać, że filtr trzeba będzie częściej wymieniać. Nie zaoszczędzimy zatem wiele wybierając najtańszy na rynku model dzbanka.

Nawet jeśli twoim głównym zmartwieniem jest zapach i smak lub twardość wody z kranu, warto wybrać filtr odpowiedniej jakości, który usunie wszelkie zanieczyszczenia z wody pitnej. Filtry wiodących są w stanie odfiltrować więcej zanieczyszczeń, również te bardziej szkodliwe. Większość dzbanów filtrujących usuwa chlor, cynk i siarkowodór, związki wpływające na smak i zapach wody z kranu, niektóre usuwają również bardziej poważne zanieczyszczenia, takie jak ołów i metale ciężkie, jednak żaden filtr nie usuwa wirusów i bakterii.

Kupując filtry wody do dzbanka Dafi Aldo 3.7 l w sklepie online znajdziemy szeroki wybór oraz korzystne ceny. Warto pamiętać, że filtr w dzbanku do wody trzeba wymieniać mniej więcej co dwa miesiące, lub po przefiltrowaniu około 200 litrów wody. Trwałość użytkowania zależy od producenta oraz modelu filtra, a także od jakości naszej wody z kranu. Nie jest to jednak duży wydatek, a filtry często znajdziemy w zestawach, pakowane po kilka sztuk, lub w komplecie z dzbankiem.