0 3 min 2 lata

Oczy są bardzo ważnymi narządami, dzięki którym możliwa jest obserwacja świata zewnętrznego.

Niestety należy liczyć się z tym, że mogą pojawić się różnego rodzaju choroby oraz zaburzenia, które prowadzą do czasowego albo trwałego pogorszenia widzenia. Do grona takich schorzeń zalicza się na przykład zespół suchego oka. Choroba ta jest całkiem częstą przyczyną różnych problemów i uczucia dyskomfortu odczuwalnego w okolicy gałki ocznej. Pozytywną informacją jest jednak to, że dzięki spersonalizowanemu leczeniu okulistycznemu, można skutecznie zwalczyć ten problem. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Zespół suchego oka – najważniejsze informacje

Zespół suchego oka i jego charakterystyka

Jeśli chodzi o zespół suchego oka to choroba ta może prowadzić do pogorszenia jakości wzroku, a to wpływa negatywnie na codzienne, normalne funkcjonowanie. Przyczyny tego schorzenia są związane głównie z niekorzystnymi warunkami panującymi w pracy czy też codziennym otoczeniu. Poza tym do zespołu suchego oka może dojść w wyniku nieprawidłowej pracy gruczołów znajdujących się na brzegach powiek. Choroba ta może również zostać wywołana przez różne choroby ogólnoustrojowe.

Wyspecjalizowani okuliści są fachowcami, którzy potrafią zdiagnozować zespół suchego oka w ramach wywiadu lekarskiego, który dodatkowo uzupełniany jest przez dokładne badania przeprowadzane w porządnych klinikach i gabinetach okulistycznych. W zależności od wykrytych przyczyn problemu, lekarze okuliści stosują spersonalizowane leczenie, które po krótkim czasie przyniesie pacjentowi długo wyczekiwaną ulgę. Ciężka postać zespołu suchego oka wymaga jednak przeprowadzenia leczenia, które zajmuje wiele lat.

Wyspecjalizowani lekarze reklamujący się na przykład słowami okulista warszawa, potrafią przeprowadzić leczenie dzięki zastosowaniu sztucznych łez. W przypadku braku odpowiednich rezultatów leczenia, stosuje się leki o charakterze przeciwzapalnym. Czasem problem można rozwiązać poprzez szukanie i leczenie chorób ogólnoustrojowych wpływających niekorzystnie na funkcjonowanie gruczołów, które są odpowiedzialne za wydzielanie łez.