0 3 min 9 miesięcy

Bardzo mocno nastawiasz się na udane zbiory rzepaku, choć dopiero zamierzasz go zasiać? Zatem pomyśl o tym, co musisz zrobić, aby rzeczywiście zbiory były udane pod względem jakościowym oraz ilościowym, a więc jakie czynności musisz przeprowadzić, by zadbać o ich prawidłowy rozwój.

Oczywiście większość osób doskonale zdaje sobie sprawę, iż brak odpowiednich oprysków ochronnych, doprowadzi dosyć szybko do pojawienia się chwastów które są dla upraw nie lada poważnym zagrożeniem. Nie tylko odbierają im przestrzeń, ale też wodę czy wartości odżywcze, przez co rośliny uprawne nie rozwijają się, tak jak należy. Jeżeli pragniemy zmniejszyć ryzyko uszkodzenia upraw rzepaku przez chwasty, to tutaj nie pierwszy raz wspomina się o herbicydach, które są sprawdzone pod wieloma względami gdy idzie o ich bezpieczne oraz skuteczne działanie. Można powiedzieć więcej, iż herbicydy zyskują na popularności, ze względu na ich wysoką efektywność w obrębie usuwania czy zapobiegania występowania chwastów. Dlatego dobrze zastanowić się nad tym, czy w wielu przypadkach wykorzystanie herbicydów w postaci granulowanej lub gotowego oprysku, nie jest czymś na co i my powinniśmy się zdecydować. W ten sposób zyskamy nie tylko ochronę herbicydową, ale nie będziemy musieli się martwić pojawieniem chwastów czy ich niekorzystnym wpływem na nasze uprawy rzepaku lub innych zbóż.

Nastawiasz się na udane zbiory rzepaku?

Nie dopuść by chwasty zniszczyły uprawy rzepaku

Lepiej w miarę możliwości nie dopuścić do sytuacji, kiedy nie tylko chwasty zaczną niszczyć nasze uprawy rzepaku, ale w ogóle się pojawią. Tutaj z pomocą przychodzą nam herbicydy nieselektywne, jakie warto zastosować jeszcze w początkowym okresie rozwoju rzepaku, czy też w odpowiednim do tego stadium. Wiele kwestii powiązanych ze stosowaniem herbicydów poruszono pod linkiem zadbaj o skuteczny oprysk na chwasty jaki pozwoli nam dotrzeć do ciekawych uwag czy opinii powiązanych z osobami które posiadają doświadczenie w używaniu takich oprysków. Warto się zapoznać z powyższymi nie tylko informacjami, ale też samemu przekonać się o tym, co zapewniają nam herbicydy gdy idzie o ich działanie.