0 3 min 12 miesięcy

Zakup profesjonalnego sprzętu wideo to obecnie bardzo duży wydatek, dlatego można skorzystać z wypożyczalni, gdzie znajdziemy profesjonalne kamery, które mogą nagrywać w technologii 4K.

Oprócz nich ważne będą także obiektywy oraz inny potrzebny osprzęt.

Dlaczego opłaca się wypożyczyć sprzęt do filmowania?

Co oferuje wypożyczalnia cyfrowego sprzętu wideo?

Nowoczesne kamery umożliwiają nagrywanie obrazu w rozdzielczości 3840x2160px z szybkością 60 klatek na sekundę. Profesjonalne kamery Sony pozwalają na podłączenie różnego rodzaju obiektywów, dzięki czemu obraz jest bardzo wysokiej jakości. Wypożyczalnie sprzętu video mogą zaoferować również drony, które będą przystosowane do przenoszenia kamery, jest to bardzo dobry pomysł, aby nagrać film z góry, można wykorzystać dron w przypadku różnych imprez okolicznościowych, może być to wesele czy też impreza firmowa. Wypożyczalnie sprzętu video mogą zaoferować także wynajem wraz z obsługą, dostępne są różne rodzaje kamer czy obiektywów, a także profesjonalne oświetlenie, które sprawdzi się w przypadku zdjęć nocnych czy też w pomieszczeniu.

Pomimo, że aparaty cyfrowe umożliwiają obecnie kręcenie filmów, nie zawsze ich jakość jest zadowalająca. Wykorzystanie standardowych obiektywów często sprawia, że filmy są nieco za ciemne, ich jakość nie spełnia wymagań użytkowników. Jednak zakup profesjonalnego obiektywu będzie wiązał się z wysokimi kosztami, dlatego jeżeli chcemy jednorazowo nakręcić lepszej jakości film, wówczas bardzo dobrym pomysłem będzie wypożyczenie sprzętu. Oprócz oświetlenia, można wynająć także profesjonalne statywy, dodatkowe monitory, czy też dodatkowy mikrofon do kamery, który zapewni dużo lepszej jakości dźwięk. Możliwe jest także bezprzewodowe sterowanie nagrywaniem za pomocą zaawansowanych pilotów, które mogą również wskazać wiele parametrów, które pomogą zrobić wysokiej jakości zdjęcia czy też nagrać film.

Osoby, które chcą wypożyczyć profesjonalny sprzęt filmowy, mogą skorzystać z oferty firmy RentGrandfox Kraków Rental Video, która może zaoferować wysokiej jakości kamery Sony oraz BlackMagic, obiektywy Canon, o wysokich parametrach. Będą to szkła, które pozwolą na nagranie jasnych filmów, co jest niemożliwe przy użyciu standardowych obiektywów, które najczęściej kupujemy w zestawie wraz z aparatem cyfrowym.