0 3 min 2 lata

Prowadzenie firmy często opiera się na współpracy z innymi podmiotami, firmami, mogą być to dostawcy podzespołów w produkcji, firmy dostarczające różnego rodzaju usługi.

Koncepcja B2B to z angielskiego business-to-business, w odróżnieniu od B2C, czyli model gdzie ostatecznym odbiorcą jest klient. Obecnie firmy często poszukują partnerów biznesowych za pomocą Internetu, dostępne są różnego rodzaju platformy, które ułatwiają kontakt.

Jak działa współpraca w modelu B2B

Internetowe platformy sprzedażowe B2B

Dostępne są wyszukiwarki produktów, dzięki czemu firma może znaleźć określony produkt, możemy skorzystać także z katalogów produktowych charakterystycznych dla danych grup. Firmy z branży budowlanej poszukują przykładowo środków ochrony ciała czy też materiałów p-poż. Mogą być to gaśnice, znaki bezpieczeństwa, apteczki. Z pewnością często są to towary, które kupowane będą w większej ilości, dlatego warto poszukać dystrybutora oferującego przystępną cenę. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na szybkość dostaw, często firmy poszukują partnerów, którzy będą stale zaopatrywali firmy, w tym przypadku ważne jest znalezienie solidnego partnera biznesowego.

W modelu B2B klienci mogą ubiegać się o zwrot podatku, mogą otrzymywać towar wraz z fakturą VAT lub też rachunkiem. Obecnie coraz częściej współpracujemy także z firmami zagranicznymi, na przykład z obszaru Unii Europejskiej, możemy kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej, firmy kurierskie szybko dowożą towar z zagranicy. Dlatego firmy z Polski coraz chętniej poszukują dostawców z innych krajów, oczekując niższych cen lub też towarów, które trudno dostępne są w naszym kraju. Z pewnością może ułatwić to osiąganie celów, przyspieszyć produkcję, wyeliminować braki związane ze stałymi dostawami.

Na stronie internetowej https://merxu.com/pl/ znajduje się platforma internetowa B2B, gdzie możemy wyszukiwać towary, usługi, możemy szybko znaleźć dostawcę. Dzięki temu możemy także porównać ceny, poszukiwać tańszych dostawców, sprawdzić czas dostawy. Platforma posiada także oferty firm zagranicznych, znajdziemy tu wiele ofert podzielonych kategoriami.