0 3 min 3 lata

W nowoczesnych łazienkach wspaniale prezentują się płytki o wyglądzie wielobarwnej mozaiki.

Tekstury takich płytek mogą wydawać się subtelne lub wyraźne w zależności od użytego materiału, zastosowanego wykończenia i pożądanego koloru. Ciekawym rozwiązaniem są również płytki wymiarowe 3D, występują one w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i stylach, które można łączyć w nieskończone kombinacje, tworząc jedyną w swoim rodzaju przestrzeń w łazience. Tego typu płytki tworzą ciekawe punkty w domu, wykorzystując charakterystyczne fragmenty płytek i różnorodne zastosowania.

Jakie rodzaje płytek sprawdzą się w nowoczesnej łazience

Na stronach online znajdziesz katalog płytek łazienkowych marki Cersanit

Obecnie płytki w łazience mogą wyglądać nowocześnie i futurystycznie, a przykładem mogą być płytki z metalicznym wykończeniem. Metaliczny połysk nadaje twojej łazience wspaniały, bardzo interesujący i niecodzienny wygląd, mogą to być płytki dekoracyjne lub w formie mozaiki. Kafelki znajdziemy w wielu różnorodnych kolorach, fakturach i rozmiarach, a klienci w ostatnim czasie coraz chętniej wybierają duże płytki do wykończenia łazienki. Szczególną popularnością cieszą się płytki w neutralnych kolorach, białe, czarne, szare i kremowe. Płytki o wyglądzie drewnianej deski lub kamienia również są chętnie wybierane do łazienek, szczególnie na podłogi.

Mimo że wzory są nadal bardzo ważnym czynnikiem, proste płytki w neutralnych odcieniach mają bardziej nowoczesny charakter. Dzięki temu producenci są w stanie tworzyć projekty, które wyglądają jak prawdziwy kamień czy drewno, są jednak łatwe w pielęgnacji, w przeciwieństwie do materiałów naturalnych. Modne są również duże, nowoczesne płytki w kolorze szarym wykonane na wzór betonu.

Jednym z naszych nowych sposobów na uzyskanie współczesnego wyglądu mozaiki jest stosowanie różnych kształtów płytek. Warto przejrzeć kupując płytki fashion spirit, który znajdziemy na stronach online. Ta metoda daje ciekawy geometryczny wygląd, od odważnego po wyrafinowany. Niezależnie od tego, czy chodzi o ścianę w łazience, wyrazistą podłogę, czy ściany prysznicowe, płytki o różnych kształtach nadadzą twojej łazience natychmiastowy charakter.