0 3 min 1 rok

Polerka samochodowa, znana również jako bufor, jest jednym z najważniejszych narzędzi, które stosują profesjonaliści zajmujący się auto detailingiem.

Jednak przed użyciem tego narzędzia bardzo ważne jest wyposażenie się w odpowiednią wiedzę, jeśli ma ono być używane bez uszkodzenia powierzchni pojazdu, jakie możemy dobrać pady, tarcze mocujące.

Jak prawidłowo używać polerki samochodowej

Talerze i tarcze mocujące do padów do polerowania

Na rynku dostępne są różne typy polerek, takie jak polerka o podwójnym działaniu, zwana również orbitalną, i polerka rotacyjna. Ten pierwszy typ jest łatwiejszy w obsłudze, dlatego polecany jest mniej doświadczonym detailerom. Z drugiej strony polerka obrotowa doskonale nadaje się do wyrównywania głębokich rys i wad lakieru, jednak niewłaściwa obsługa może spowodować duże uszkodzenia, a nawet przepalenie lakieru. Przygotowanie i wyczyszczenie powierzchni to pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić przed użyciem polerki. Jeśli brud, piasek i inne zanieczyszczenia pozostaną na powierzchni i dostaną się na poduszki aplikatora, spowodują kolejne zarysowania lakieru.

Zawsze używaj niskich lub średnich ustawień prędkości niezależnie od rodzaju polerki. Zacznij od bardzo niskiej prędkości, a następnie stopniowo ją zwiększaj. Wyższa prędkość jest wymagana tylko podczas pracy z głębokimi rysami. Kontroluj docisk, jeśli wykonujesz lekkie naprawy lakieru. Bufor obrotowy jest szczególnie zależny od prędkości, a nie od nacisku, aby spełnić swoją rolę. Jeśli twoja praca renowacyjna polega na polerowaniu głębszych rys, może być konieczne zastosowanie mocniejszego nacisku.

Zawsze pracuj w małych sekcjach, zanim przejdziesz do następnego obszaru, upewnij się, że jesteś w pełni zadowolony z rezultatów. Należy również podczas polerowania wymieniać aplikatory czy pady, służą do tego tarcze mocujące, zazwyczaj na rzep, które zakupisz na stronie https://detailingstore.pl/57-talerze-tarcze-mocujace. Dostępne są także ręczne uchwyty do padów polerskich do ręcznego polerowania powierzchni. Używaj wysokiej jakości produktów do polerowania i aplikatorów, warto wybierać takie, które najlepiej odpowiadają twoim potrzebom.