0 3 min 1 rok

Detailing auta pozwala w dużej mierze poprawić jego wygląd zewnętrzny, jak również odświeżymy wnętrze pojazdu.

Ważnym elementem detailingu jest poprawienie wyglądu karoserii, w tym przypadku wykorzystujemy maszyny polerskie, specjalne pasty, które pozwolą wyszlifować powierzchnię lakieru. Stanie się ona błyszcząca, auto będzie wyglądało dużo atrakcyjniej. Należy przygotować także odpowiednie pomieszczenie, jak również ważne jest profesjonalne oświetlenie.

Profesjonalne akcesoria do detailingu

Dlaczego warto wykorzystać latarki inspekcyjne?

Standardowe oświetlenie, jakie mamy w garażu umieszczone na suficie, nie będzie wystarczające, możemy zastosować także światła boczne, reflektory na stojakach. Profesjonaliści, którzy mają duże doświadczenie w detailingu, wykorzystują także latarki inspekcyjne, może być to latarka czołowa, mała latarka na stojaku. Dzięki temu możemy ustawić kąt padania światła, co pozwoli na bardzo dokładną inspekcję wszystkich elementów karoserii. Dzięki temu będziemy mogli ocenić, jakie prace powinny być wykonane, zdiagnozujemy głębokość rys, będziemy mogli dobrać odpowiedni rodzaj pasty. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest latarka czołowa, posiadająca własny akumulator, jest to dodatkowe źródło światła, które skierowane jest w miejsce, w które patrzymy. Dodatkowo warto wybrać kilka źródeł światła, które będą wpadały pod różnymi kątami, aby łatwiej ocenić stan lakieru.

Warto wybrać mniejsze latarki inspekcyjne, mogą one posiadać także dwa źródła światła, rozproszone oraz skupione, obecnie stosowane latarki posiadają żarówki LED oraz własne zasilanie, dzięki czemu pozwalają na pracę przez 3 czy też 4 godziny. Wybierając latarkę inspekcyjną powinniśmy zwrócić uwagę na wiele parametrów. Bardzo ważna jest barwa światła, w tym przypadku możemy wybrać latarkę o parametrach 5000 K. Dodatkowo powinny one charakteryzować się także odpornością na działanie wody, często latarki inspekcyjne posiadają stopień ochrony IP64. Dodatkową zaletą będzie możliwość naładowania przez złącze USB, co znacznie ułatwi pracę, w tym przypadku możemy ładować je z gniazdka elektrycznego. Dobrym pomysłem może być także podłączenie latarki do powerbanku.

W internecie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, które pozwolą nam na wybranie odpowiednich źródeł światła do detailingu. Na stronie https://grupaurban.pl/niezbedne-oswietlenie-latarki-inspekcyjne-w-auto-detailingu/ znajdziemy informacje na temat różnych rodzajów latarek, które warto wykorzystać w czasie kiedy będziemy zajmowali się powłoką lakieru na naszym aucie.