0 5 min 4 lata

Jeśli chodzi o ból pleców, nasilenie objawów może wahać się od tępego i tolerowanego do ostrego, bolesnego bólu.

Stan ten może również wpływać na górną, środkową lub dolną część pleców, a nawet na wszystkie trzy obszary. Na szczęście porady zawarte w tym artykule zapewnią wgląd w naturę tego schorzenia.Wskocz pod prysznic. Kąpiel może brzmieć przyjemnie, ale leżenie w wannie może zranić plecy. Prysznic jest zwykle idealny, jeśli nie odczuwasz zbyt dużego bólu, aby stać. Stań plecami do gorącej wody i spróbuj się zrelaksować. Może być bardzo kojący.Nie garb się podczas wykonywania prac domowych, takich jak odkurzanie. Jeśli będziesz się stale pochylać podczas odkurzania, próbując pchać i sięgać do przodu, spowodujesz ból pleców. Upewnij się, że stoisz prosto i zachowujesz dobrą postawę, pchaj próżnię nogami, aby uniknąć kontuzji.Ból pleców? Być masowany. Masaż pleców złagodzi ból napiętych mięśni pleców i pomoże złagodzić stres związany z bólem pleców. Wskazówki, jak odpocząć od bólu

30-minutowy masaż wykonywany przez profesjonalistę lub członka rodziny może przynieść długotrwałą ulgę w bólu mięśni pleców.Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie alternatywnych metod leczenia, w tym akupunktury, a nawet masażu.

Dostępne są również inne metody, a te rozwiązania mogą być pomocne w złagodzeniu przewlekłego bólu pleców. Akupunktura to dość stara i sprawdzona metoda leczenia, więc bądź otwarty na różne sugerowane zabiegi, które może zalecić Twój lekarz.Aby wyleczyć plecy, musisz oddalić się od źródła bólu. Po usunięciu znajdź sobie miejsce do odpoczynku. Niezależnie od tego, czy będzie to wygodne krzesło, rozkładany fotel, czy nawet miejsce do leżenia. Znajdź pozycję, która zapewni Ci największe wsparcie, aby złagodzić napięcie pleców.W przypadku nowych matek karmiących piersią, Twoje plecy skorzystają na siedzeniu na krześle zamiast na kanapie podczas karmienia piersią. Kanapa może wygiąć plecy, co może zaostrzyć ból pleców, zwłaszcza jeśli nie masz odpowiedniej postawy. Nie zapomnij oprzeć pleców o podkładkę podczas karmienia piersią.Przyczyn bólu pleców może być wiele, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań, aby go rozwiązać, warto określić przyczynę bólu. Spróbuj zmienić kilka drobnych rzeczy w swoim życiu, aby zobaczyć, czy mają one jakikolwiek wpływ na Twój ból.Poszukaj w sieci Hatha Yoga Sun Salutation serii delikatnych, łatwych ćwiczeń rozciągających, które możesz wykonywać każdego ranka i wieczoru, aby wzmocnić plecy i wydłużyć kręgosłup. Wykonywanie tej delikatnej serii ćwiczeń przez piętnaście minut dwa razy dziennie może zdziałać cuda, aby wyeliminować ból pleców.Rodzaj butów, które nosisz, może pomóc złagodzić ból pleców, więc postaraj się, aby niektóre z tych wygodnych, amortyzowanych podeszw butów były pomocne. Tego typu podeszwy z żelem w środku to świetny wybór. Jeśli są one dla Ciebie trochę za drogie, po prostu wypróbuj parę butów, które są dla Ciebie wygodniejsze w noszeniu.Zanim zaczniesz ćwiczyć lub wykonywać jakąkolwiek inną aktywność fizyczną, zawsze powinieneś się rozgrzać, aby zapobiec naciągnięciom mięśni i skurczom. Nawet jeśli wybierasz się tylko na lekki jogging lub spacer po bloku, skurcze mięśni w dolnej części pleców mogą powodować rozdzierający ból, który wkrótce nie ustąpi.Niezależnie od tego, czy dyskomfort ogranicza się do jednego obszaru pleców, czy dotyka górnych, środkowych i dolnych obszarów, zastosowanie się do rad zawartych w tym artykule przyniesie ci pewną ulgę. Pozostań pozytywnie nastawiony i pamiętaj, że istnieje wiele możliwości diagnozowania, leczenia, a być może nawet zapobiegania bólowi pleców.