0 3 min 2 lata

Wielu właścicieli małych firm nie zdaje sobie sprawy, że wysoki procent z nich upada w ciągu pierwszych 18 miesięcy prowadzenia działalności.

Zazwyczaj jedną z głównych przyczyn takiego stanu jest złe zarządzanie finansami. Pomimo tych konsekwencji, wielu właścicieli firm samodzielnie zarządza swoimi pieniędzmi i nie korzysta z usług księgowego. Nie można zatem przeceniać wiedzy i doświadczenia, jakie może zapewnić księgowy dla każdej firmy, aby działała ona jak najlepiej i przestrzegała wszelkich przepisów.

Współpraca firm z księgowym jest niezwykle ważna

Co może zaoferować twojej firmie polski księgowy w UK

Księgowi robią znacznie więcej niż wyliczenia podatkowe i składanie deklaracji podatkowych. Mogą przeprowadzić kompleksową ocenę finansów firmy i stworzyć prognozę na cały rok, aby twoja firma prosperowała. Jest wiele powodów, dla których współpraca z biurem rachunkowym jest dla przedsiębiorcy opłacalna i korzystna. Jeśli zastanowisz się, ile czasu i wysiłku poświęcasz na samodzielne zarządzanie swoimi finansami, nie wspominając o możliwych błędach, czy złych decyzjach finansowych, korzyści z pewnością przewyższają koszty zatrudnienia księgowego.

W sezonie podatkowym większość właścicieli firm myśli o tym, jak zmaksymalizować swoje odliczenia i ulgi. Księgowy może firmę wesprzeć, łatwo identyfikując potencjalne odliczenia w ciągu roku i doradzając, jak podejmować strategiczne decyzje dotyczące odliczeń podatkowych na koniec roku. Wielu właścicieli firm zapomina o śledzeniu i rozliczaniu takich pozycji, jak amortyzacja, wydatki bieżące i przestrzeń biurowa w domu, księgowy może zwrócić na to uwagę, oszczędzając firmie wiele pieniędzy.

Jako przedsiębiorca powinieneś skupić się na prowadzeniu swojej firmy. Porady, jakich udzieli polski ksiegowy uk, pomoże zaplanować wydatki w drodze do osiągnięcia celów biznesowych, rozwoju firmy. Posiadanie księgowego jako doradcy finansowego pomoże w budżetowaniu i monitorowaniu przepływów pieniężnych na bieżąco. Księgowy może również pomóc wybrać strukturę prawną przyszłego przedsiębiorstwa, które planujesz prowadzić na terenie Wielkiej Brytanii, załatwić wszelkie formalności z tym związane.