0 3 min 1 rok

Wiele gatunków ptaków żyje w przestrzeni miejskiej, zakładają one gniazda na kominach, elementach elewacji, parapetach.

Jest to nie tylko zagrożenie dla budynku, ale również dla samych ptaków. Niektóre gatunki, jak przykładowo kawki, mogą wykorzystywać przewody kominowe, co zagraża pisklętom.

Zabezpieczenie kominów i szybów wentylacyjnych przed ptakami

Siatki na ptaki zapobiegają gniazdowaniu na balkonach i dachach budynków

Ptaki chętnie gniazdują także na balkonach, niekiedy właściciele nie zauważają małych gniazd, które są powoli budowane w meblach balkonowych. Zastosowanie siatki na ptaki na balkonie może pomóc w zabezpieczeniu go przed szkodliwymi skutkami obecności ptaków. Ptaki mogą pozostawiać nieczystości, jak odchody lub resztki jedzenia, które przyciągają owady, a także stanowić zagrożenie, gdy próbują wlecieć do mieszkania przez otwarte okno lub drzwi balkonowe. Dodatkowo ptaki często wykorzystują elewacje budynków do gniazdowania. Ich obecność może powodować szkody w elewacji, takie jak uszkodzenia tynku lub rynien.

Ptaki często gnieżdżą się w okolicach urządzeń klimatyzacyjnych, co może powodować poważne problemy. Ptaki mogą blokować rury i przewody powietrza, co prowadzi do obniżenia wydajności urządzenia. Zastosowanie siatki na ptaki wokół urządzeń klimatyzacyjnych może pomóc w zabezpieczeniu ich przed szkodliwymi skutkami obecności ptaków. Oprócz siatki wykorzystuje się również kolce na ptaki, które wykonane są z tworzywa sztucznego lub stali, co zapobiega siadaniu ptaków na elewacji czy też na metalowych barierkach. Odchody ptaków są nie tylko nieestetyczne, ale mogą także prowadzić do korozji, będą także niebezpieczne w przypadku systemów wentylacyjnych czy też systemów klimatyzacji.

Wielu właścicieli budynków zapobiegawczo stosuje siatki na kominach czy też szybach wentylacyjnych, co pozwoli zapobiegać dostawaniu się do środka mniejszych ptaków. Dobrym pomysłem jest siatka na ptaki z montażem warszawa to miasto, gdzie działają firmy specjalizujące się w tego rodzaju zabezpieczeniach. Można wykorzystać siatki, które odporne są na działanie czynników zewnętrznych, są bezpieczne dla ptaków, mogą chronić różne elementy budynku, sprawdzą się na dachach, balkonach, jak również różnych elementach elewacji.