0 3 min 1 rok

Klienci banków, którzy chcą uzyskać kredyt na zakup domu lub też mieszkania, muszą spełnić szereg warunków.

Bank będzie sprawdzał możliwości finansowe, dlatego klient powinien często w przypadku kredytu hipotecznego spełnić różnorodne warunki. Rata będzie wysoka, dlatego należy zwrócić uwagę na wszystkie koszty związane z kredytem, dostarczyć dokumenty związane z wysokością zarobków, zatrudnieniem.

Bankowy kredyt na zakup nieruchomości

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Osoby, które ubiegają się o kredyt hipoteczny, powinny pamiętać także o wkładzie własnym. Jest to kwota, którą musi wyłożyć osoba, która chce otrzymać kredyt na dom lub mieszkanie, czy też inną nieruchomość. Obecnie banki wymagają najczęściej 20% całej inwestycji. Często jest to warunek konieczny, aby otrzymać kredyt. W przypadku jeżeli klient decyduje się na większy wkład własny, może liczyć często na lepsze warunki, jeśli chodzi o koszty związane z kredytem. Klienci powinni dostarczyć także wiele innych danych, przykładowo będzie to ilość osób na utrzymaniu, koszty związane z opłatami, comiesięczne stałe wydatki. Dodatkowo należy przedstawić koszty wynikające ze spłaty innych zobowiązań, mogą być to kredyty czy też pożyczki.

Wszystkie dokumenty należy dołączyć do wniosku, który będzie następnie rozpatrywany w centrali. Oddział banku, w którym składamy dokumenty, przesyła je do analityków, którzy oceniają, czy mogą pożyczyć pieniądze osobie wnioskującej o kredyt hipoteczny. Niekiedy może okazać się, że wyliczą oni kwotę niższą, może być to związane z niskimi dochodami czy też dużą ilością dodatkowych zobowiązań. Kredytobiorcy mogą zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu poprzez przykładowo spłatę mniejszych pożyczek, mogą także brać kredyt wraz z współmałżonkiem, który pracuje, wówczas szanse na uzyskanie korzystnego kredytu znacznie wzrosną. Wiele osób decyduje się na współpracę z doradcą kredytowym, jest to osoba, która posiada dobre rozeznanie na rynku produktów finansowych. Może doradzić w wielu kwestiach, przykładowo jak zwiększyć zdolność kredytową, czy też sprawdzić, który z banków posiada najkorzystniejszą ofertę.

Współpraca z doradcą kredytowym pomoże nam zaoszczędzić dość duże kwoty w przypadku kredytu hipotecznego. Na stronie internetowej https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny znajdziemy informacje na temat szczegółów współpracy z doradcą kredytowym. Może on również przyspieszyć proces ubiegania się o kredyt, doradzi jakie dokumenty należy wcześniej przygotować, może wraz z klientem złożyć wniosek w banku.