0 4 min 3 lata

W wielu krajach Europy dozwolona jest uprawa marihuany w domu na użytek własny, w tym przypadku najczęściej wykorzystuje się specjalne namioty uprawowe, które pozwalają na małym obszarze przygotować odpowiednie warunki do wzrostu roślin.

Najczęściej mogą być to namioty o wysokości od półtora do dwóch metrów, oczywiście musimy sprawdzić do jakiej wysokości rosną rośliny, które wybieramy do uprawy. Namiot uprawowy będzie pozwalał na zastosowanie profesjonalnego oświetlenia, w tym przypadku często stosuje się oświetlenie LED.

Jak przygotować zestaw oświetlenia do hodowli domowych?

Zastosowanie oświetlenia LED w uprawach domowych marihuany

W przypadku uprawy na zewnątrz słońce nie dociera przez całą dobę do roślin, dlatego też uprawa wewnątrz może przynieść nam wiele korzyści. W tym przypadku możemy oświetlać roślinę przez cały czas, wówczas będzie ona szybciej kwitła, szybciej dawała plony. Jak wiadomo oświetlenie jest bardzo istotne dla hodowców marihuany, w warunkach domowych możemy uzyskać dużo lepsze plony niż w przypadku złego dobrania oświetlenia. Światło jest czynnikiem, który wpływa na roślinę, odgrywa kluczową rolę w kontrolowaniu kwitnienia, plonów czy też płci roślin oraz stężenia CBD czy też THC w konopi. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku kwitnienia powinniśmy odpowiednie kontrolować oświetlenie, możemy ustawić liczbę godzin w ciągu doby, kiedy oświetlenie będzie działało. Obecnie służą do tego specjalne programatory, do których możemy podłączyć cały system oświetleniowy.

Oczywiście zwiększenie natężenia światła może mieć dobry wpływ na fotosyntezę wśród roślin, w tym przypadku konopi indyjskich. Warto zastosować przykładowo czujniki światła, które mogą pozwolić na uzyskanie odpowiedniej intensywności światła, które będzie miało wpływ na jakość plonów. Najczęściej stosuje się rozwiązania LED, są to energooszczędne żarówki, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej ilości światła, dając tam dodatkowe pewne oszczędności w rachunkach. Oczywiście coraz częściej stosowane jest także oświetlenie plazmowe, które daje bardzo naturalne światło, które świetnie wpływa na nasze rośliny.

Warto zwrócić uwagę na żywotność oświetlenia led uprawa często będzie wymagała stałego oświetlenia, dlatego też warto wybrać żarówki, które posiadają długą żywotność. Naturalnie są one dość lekkie, dlatego świetnie nadają się do złożenia specjalnego panelu, który możemy umieścić pod sufitem namiotu uprawowego. Z pewnością waga również będzie miała wpływ na wybór systemu oświetleniowego, dodatkowo należy zwrócić uwagę, iż żarówki LED nie emitują dużej ilości ciepła, które nie zawsze jest wskazane w tego rodzaju uprawach.