0 3 min 3 lata

Folia ochronna to materiał nakładany na powierzchnię lakieru samochodowego w celu zwiększenia wytrzymałości i zabezpieczenia przed uszkodzeniami.

Taka folia doskonale chroni samochód przed zanieczyszczeniami i odpadami, które możemy napotkać każdego dnia, takimi jak kwaśny deszcz, odchody ptaków, promieniowanie UV, odpryski żwiru drogowego. Oklejenie samochodu folią może zapobiegać plamom wodnym z deszczu i powstałym podczas mycia, zmniejsza również możliwość powstawania zawirowań i utrzymuje fabryczny wygląd lakieru w oryginalnym stanie.

Jakie są zalety folii ochronnej do samochodu?

Oklejanie samochodów folią ma pozytywne opinie we Wrocławiu

Folia chroni również pojazd przed zagrożeniami drogowymi, które powodują drobne zarysowania i niszczą lakier. W ten sposób możesz chronić wygląd swojego samochodu przed promieniami UV, które mogą uszkodzić lakier i powodować rdzę. Dodatkowo najlepsze folie na rynku mają właściwości samoregenerujące się i mogą spełniać swoją funkcję nawet do 10 lat. Zanim zlecisz specjaliście instalację folii, upewnij się, że używa on najlepszych produktów, aby otrzymać doskonałą ochronę lakieru samochodowego na długi czas. Również samochody z folią i z dodaną powłoką ceramiczną mogą przyczynić się do podniesienia wartości pojazdu, gdy zdecydujesz się na jego sprzedaż.

Aby uniknąć potencjalnego uszkodzenia farby przez foliowanie, zawsze wybieraj profesjonalnego instalatora, który został w pełni przeszkolony, aby zainstalować taką ochronną warstwę farby w sposób prawidłowy. Profesjonalnie przygotowana i nałożona folia ochronna do lakieru ma oczekiwaną trwałość od 5 do 10 lat. Jednak, jak w przypadku każdego innego rozwiązania do ochrony lakieru, na trwałość folii ma wpływ kilka czynników.

Zanim zdecydujesz się na taką usługę, przeczytaj najpierw oklejanie samochodów folią opinie Wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy wiele usług detailingu i instalowania ochronnych folii na samochodach. Ważne jest, aby wybrać profesjonalny warsztat, w którym wykonana zostanie taka usługa.