0 5 min 4 lata

Dbanie o skórę jest niezbędne, zwłaszcza w przypadku szkód, jakie mogą wyrządzić zanieczyszczenia i ekspozycja na słońce.

Utrzymanie zdrowej skóry powinno być dla Ciebie priorytetem, więc przeczytaj kilka świetnych pomysłów na to, jak możesz chronić skórę, aby wyglądała jak najlepiej i leczyć różne dolegliwości i stany, które nękają tak wielu z nas.Aby jak najlepiej zadbać o swoją skórę, musisz najpierw poznać swój typ skóry. Różne rodzaje skóry wymagają różnych rodzajów pielęgnacji, więc jeśli nie znasz swojego typu skóry, możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Produkty do pielęgnacji skóry są zwykle projektowane z myślą o konkretnym typie skóry.Aby Twoja skóra wyglądała pięknie i pomagała w starzeniu się, musisz zadbać o jej nawilżenie. Ważne jest, aby Twoja skóra była nawilżona z zewnątrz, a można to osiągnąć za pomocą prostego zraszania. Picie wystarczającej ilości wody pomoże również utrzymać wewnętrzne nawilżenie skóry. Nawilżona skóra wolniej się starzeje i wygląda piękniej.Postaraj się zmniejszyć ilość napojów gazowanych, które spożywasz na co dzień. Soda jest pełna cukrów i węglowodanów, które mogą powodować słabą reakcję skóry. Zamiast sody spróbuj wody pitnej lub wody smakowej jako alternatywy dla posiłków w ciągu dnia lub nocy.Jeśli masz skłonność do bardzo suchej lub łuszczącej się skóry, rozważ zakup i użycie nawilżacza w sypialni, domu lub biurze. Jest to szczególnie dobry pomysł podczas zimnych, suchych zimowych miesięcy. Nawilżacz tworzy bardziej przyjazne dla skóry środowisko, dostarczając do powietrza bardzo potrzebną wilgoć, która jest następnie wchłaniana przez spragnioną skórę.Przed użyciem nowego produktu do pielęgnacji skóry na całym ciele, zaleca się najpierw nałożyć niewielką ilość produktu na niewidoczną część skóry. W ten sposób, jeśli wystąpi reakcja alergiczna, tylko niewielka część skóry zostanie uszkodzona. Pamiętaj, że produkty zawierające naturalne składniki organiczne nadal mogą być drażniące. Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, o których musisz wiedzieć

Olejek z drzewa herbacianego, olejek lawendowy, sok z cytryny i rumianek często wywołują reakcję alergiczną na wrażliwej skórze.Użyj kremu nawilżającego w postaci mgiełki zamiast wody, aby nawilżyć skórę.

Woda wyparuje, co spowoduje wysuszenie skóry. Mgiełka nawilżająca pozostanie na Twojej skórze i dotrze do jej najgłębszych warstw. Możesz również znaleźć krem ​​nawilżający zawierający witaminy, jeśli chcesz zaoszczędzić czas na pielęgnacji.Użyj olejku jaśminowego na skórze. Olejek jaśminowy koi skórę i zawiera wiele przeciwutleniaczy, które zapobiegają zbyt szybkiemu starzeniu się skóry. Codziennie rano nakładaj odrobinę olejku, aby wypielęgnować skórę i sprawić, by wyglądała promiennie i zdrowo. Nie używaj żadnego oleju, jeśli twoja twarz łatwo pęka.Jeśli cierpisz na suchą skórę, są rzeczy, na które powinieneś uważać. Upewnij się, że temperatura wody w wannie nie jest zbyt wysoka, ponieważ pozbędzie się wilgoci z ciała. Unikaj kąpieli z bąbelkami, ponieważ mogą one pozbawić skórę olejków niezbędnych do nawilżenia. Po kąpieli w wannie osuszaj skórę, zamiast pocierać i nigdy nie pomijaj kremu nawilżającego.Nawet zimowa pielęgnacja skóry powinna obejmować obfite stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Produkty o szerokim spektrum są idealne do stosowania na dłoniach i twarzy i powinny być nakładane na pół godziny przed przewidywaną ekspozycją. Stosowanie kremu przeciwsłonecznego zimą chroni wrażliwą skórę przed uszkodzeniami powodowanymi przez jasne zimowe światło słoneczne i odbite promienie śniegu.Utrzymanie zdrowej skóry to inwestycja i to bardzo mądra inwestycja! Mam nadzieję, że ten artykuł dał ci kilka naprawdę inteligentnych pomysłów i wskazówek, jak utrzymać skórę odżywioną, zdrową i chronioną. O ile nie urodziłeś się z idealną skórą, potrzebujesz wszelkiej pomocy, jaką możesz uzyskać, tak jak większość ludzi, aby nadążyć za najlepszą taktyką, aby uzyskać wspaniałą skórę i pokazać swoją najlepszą twarz!