0 3 min 3 lata

Świeże powietrze i brak wielkomiejskiego zgiełku to niewątpliwe zalety mieszkania na wsi, jednak także mieszkańcy miast mogą choć na trochę przenieść się na wieś i zobaczyć, jak to jest.

Dodatkowo możemy mieć kontakt ze zwierzętami gospodarskimi, co z pewnością spodoba się dzieciom, a także spróbować świeżych warzyw oraz owoców zrywanych prosto z krzaka. Wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych zdobywa obecnie coraz większą liczbę zwolenników.

Coraz więcej osób wybiera wczasy agroturystyczne

W gospodarstwach agroturystycznych znajdziemy wiele atrakcji

Agroturystyka przyciąga często osoby z miast, które na co dzień nie obcują z dziką przyrodą. Spotykanymi najczęściej atrakcjami turystycznymi w agroturystycznych ośrodkach są wędkowanie, jazda konna, piesze wędrówki po okolicy, spacery po lesie i zbieraniem grzybów czy jagód, tradycyjne wypiekanie chleba, ale także przejażdżki bryczką, czy wozem drabiniastym, natomiast zimą może to być kulig. Wakacje w gospodarstwie agroturystycznym dają możliwość uprawiania różnych sportów i zajęć rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Często istnieje możliwość wypożyczenia rowerów czy też sprzętu wodnego, takiego jak łódki czy kajaki. Można także kąpać się w jeziorze czy opalać w ogrodzie.

Taka forma wypoczynku ma szczególnie dużo do zaoferowania rodzinom z małymi dziećmi. Gospodarstwo agroturystyczne zwykle zamieszkiwane są przez zwierzęta gospodarskie, takie jak kozy, króliki, konie, kaczki, lamy czy krowy. Wiele takich zwierząt dzieci w miastach zobaczą na żywo po raz pierwszy, co z pewnością będzie dla nich interesujące. Mogą również zobaczyć jak rosną i są zbierane ich ulubione owoce oraz warzywa, maluchy mogą się w ten sposób bardzo wiele nauczyć, jednocześnie bawiąc się i odpoczywając na wakacjach. Na terenie posesji często także znajduje się plac zabaw dla dzieci, także z małym basenem. Natomiast dorośli mogą spędzić wieczory przy ognisku lub organizując grilla.

Z pewnością osoby zmęczone swoimi codziennymi obowiązkami i zgiełkiem miasta mogą wspaniale odpocząć wybierając na urlop pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Dodatkowo oprócz noclegu możemy liczyć na świeże powietrze, ciszę, spokój i pyszne, zdrowe, swojskie jedzenie.