0 5 min 5 lat

Projektowanie stron internetowych to wciąż solidna dziedzina, w której można zdobyć biegłość.

Ten artykuł został przygotowany dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten ważny temat. Informacje zawarte w tym artykule zawierają ważne wskazówki, jak zacząć projektować własne strony internetowe.Jeśli pracujesz nad projektowaniem stron internetowych, użyj odpowiedniej grafiki do pracy. Pamiętaj, że obrazy bitmapowe mogą być dość duże i często nie działają zbyt dobrze, podczas gdy obrazy PNG działają dobrze. Masz dwie możliwości wyboru obrazów innych niż fotograficzne. Obraz używający 256 kolorów lub więcej działa dobrze jako PNG, GIF działa dla innych. Spróbuj użyć plików JPEG do zdjęć.Użyj JavaScript, aby umieścić niestandardową czcionkę na swoich stronach internetowych. Biblioteki, takie jak Typekit i Google Web Fonts, ułatwiają umieszczanie ezoterycznych czcionek na stronach internetowych, nawet jeśli większość odwiedzających nie ma tych czcionek na swoich komputerach. Działa poprzez osadzenie samej czcionki w JavaScript, dzięki czemu może być dekodowana przez klienta w locie.Umieść link do strony głównej na każdej stronie swojej witryny. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest stworzenie graficznego tytułu strony, który można umieścić na wszystkich stronach. Internauci są przyzwyczajeni do klikania grafiki, aby wrócić do domu, więc poruszanie się po witrynie nie będzie wymagało nauki.Szybkość jest ważna w Internecie, dlatego musisz zadbać o to, aby Twoja strona ładowała się szybko. Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, które każdy musi wiedzieć

Jeśli użytkownik musi poczekać na wczytanie strony, może kliknąć poza witrynę i nie wrócić.Projektowanie stron internetowych to temat, na który zawsze chcesz być na bieżąco.

Mając to na uwadze, jeśli masz znajomych, którzy również zajmują się projektowaniem stron internetowych, będziesz chciał pozostać z nimi w kontakcie. Możesz wymieniać wszelkie nowe informacje, których się uczysz, aby oboje byli na szczycie swojej gry, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych.Podziel długie bloki tekstu. Ogromna fala tekstu nie jest konieczna w żadnej witrynie, zwłaszcza gdy można ją podzielić za pomocą obrazów, a nawet podzielić na różne strony. Znudzeni widzowie tylko sprawią, że odejdą, więc staraj się, aby wszystko było tak proste i świeże, jak to tylko możliwe.Przetestuj swoją witrynę w najpopularniejszych przeglądarkach i platformach, aby upewnić się, że wyświetla się poprawnie. Czasami skrypty działające w jednej przeglądarce mogą nie dawać takich samych wyników w innej przeglądarce. Dlatego może być konieczne podjęcie dodatkowych środków, takich jak dodanie funkcji wykrywania przeglądarki, aby zapewnić prawidłowe wyświetlanie witryny w większości warunków.Upewnij się, że wszystkie pliki w Twojej witrynie mają mały rozmiar. Potrzebujesz tych małych rozmiarów plików niezależnie od ogólnego projektu Twojej witryny. Dzieje się tak, ponieważ rozmiar plików dyktuje prędkość ładowania witryny. Zawsze dobrze jest, aby Twoja strona ładowała się tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj, że niektórzy użytkownicy będą korzystać z wolniejszych połączeń internetowych niż inni. Sprawdź, czy nawet komputery z wolnymi modemami telefonicznymi mogą szybko połączyć się z Twoją witryną.Projektując stronę internetową z dużą ilością tekstu, mądrze dobieraj czcionki. Chociaż tekst szeryfowy dobrze sprawdzi się w tytule lub nagłówku, treść tekstu powinna być pisana czcionką szeryfową, która jest łatwiejsza do odczytania na ekranie komputera. Spróbuj użyć popularnych czcionek komputerowych, takich jak Times New Roman i Ariel.Teraz możesz zrozumieć, że projektowanie stron internetowych jest opłacalnym źródłem dochodu, o ile odrabiasz pracę domową. Świat projektowania stron internetowych nieustannie się zmienia wraz z technologią, więc upewnij się, że idziesz do przodu i dostosowujesz się do tej zmiany.